זומנת לחקירה – מה צפוי לקרות?

זימון לחקירה הוא סיטואציה מלחיצה לכל הדעות, אולם ניתן להקל על הסיטואציה הזו באופן משמעותי. להלן כל הפרטים שכל נחקר חייב לדעת בטרם ניגשים לתהליך של חקירה.

זימון לחקירה – סיטואציה מלחיצה אך אפשרית

במידה וזומנת לחקירה, חשוב שתדע כי ישנה חובה להתייצבות, על אף כי הדבר איננו מופיע באופן מפורש בחוק. למעשה, ע"פ המומחים של משרד מיסקביץ וטייב, אי התייצבות לחקירת משטרה עלולה לגרור הוצאה של צו מעצר מידי, וכתוצאה מכך אתם עלולים למצוא את עצמכם עם שוטרים אשר מגיעים לפתח הבית ודורשים אתכם לחקירה משטרתית. בנוסף, כל חקירה במשטרה – לא משנה אם מדובר בחקירה באזהרה או חקירה לאחר שנעצרתם, עלולה לגרום לנזק משמעותי ביותר לשמכם הטוב וזאת לאור העובדה כי ייפתח תיק פלילי באופן מידי. על כן, ישנה חשיבות עליונה להתקשרות עם עורך דין פלילי אשר ייצג אתכם במהלך התהליך, בעיקר משום שתהליך חקירה בעבור אלו אשר אינם מנוסים מול גורמי אכיפת החוק עלול לגרום להחמרה במצבכם, כאשר כל מה שנאמר בחדר החקירה יכול לשמש כנגדכם בעתיד.

מה צפוי לקרות במהלך החקירה?

למשטרת ישראל ישנן לא מעט טכניקות של חקירה, כאשר ישנן כאלו אשר מוכרות לציבור הרחב בעקבות סדרות טלוויזיה רבות אשר נעשו. אחת השיטות הנפוצות ביותר אשר צפויות להתרחש במהלך החקירה היא שוטר טוב שוטר רע, כלומר – שוטר אחד אשר יהיה אמפתי ורגיש לנחקר, ואילו שוטר רע אשר יפעיל אגרסיביות ולחץ. בנוסף, שיטה פופולרית לחקירה היא באמצעות הפעלת לחצים כבדים ביותר לצורך הוצאה של הודאה, איומים כנגד הנחקר באשר לשמו הטוב, משפחתו והעתיד הצפוי לו כמו גם אפשרות להכנסה של מדובב אשר ינסה להוציא מידע מבלי שהנחקר מודע לכך. כפי שציינו לעיל, כל שיטות החקירה הללו כמו גם שיטות חקירה אחרות מוכרות לעורכי דין פלילים, ולכן חשוב מאוד במידה ונעצרתם וזומנתם לחקירה להתקשר באופן מידי לעורך דין – זכות בסיסית לה זכאי כל נחקר באשר הוא. לעיתים, עורך הדין פלילי יבקש מכם שלא לומר מילה ולשמור על זכות השתיקה, ולעיתים ילווה את תהליך החקירה תוך שימת דגש על כך שכל המידע אשר נמסר ישרת את טובתכם האישית.

זומנתם לחקירה? צרו קשר עוד היום עם משרד מיסקביץ ושות'

משרד מיסקביץ וטייב הוא משרד עורכי דין פלילי אשר יעניק לכם את הליווי המשפטי הטוב ביותר, בהתבסס על שנים של ניסיון בתחום וייצוג של מאות אזרחים אשר זומנו לחקירה בטוענות כאלו ואחרות. צוות עורכי הדין של המשרד, אשר מתמחה בדין הפלילי יעניק לכם ליווי אישי לכל אורך התהליך – החל משלב ההכנה לחקירה ועד לחקירה עצמה, וזאת על מנת שתקבלו ייצוג משפטי ראוי. למידע המלא היכנסו  לאתר https://www.gordonsilver.com.

לעוד פרטים בנושא הסכם ממון לחצו כאן