כמה זמן אחריות יש על טבעת יהלום

ישנה אמרה הגורסת כי היהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה. למרות שבקריאה ראשונה משפט כזה עלול להלחיץ או להכעיס, הרי שעם הזמן הוא מוכח כנכון. התכשיטים אינם חייבים להיות כל חייה, אבל הם בהחלט לא מזיקים לאף אישה, ותורמים למראה העשיר והסטייליסטי שלה. זאת, בנוסף להעלאת הביטחון הכלכלי שלה. רכישת טבעת, ובעיקר  טבעת יהלום, בהחלט יכולה להפוך כל אישה למאושרת יותר. וכשהאישה שמחה – כל הבית שמח. אבל מצד שני, לפעמים קורה שיש תקלות, וטבעת היהלום שנרכשה מתחילה להיות בעייתית. מה עושים במקרים של תקלות ובעיות במקום שלא אמורות להיות כאלה? האם יש אחריות של היצרן על טבעת יהלום? ואם כן – כמה זמן אחריות יש על טבעת יהלום כזאת? להלן התשובות

יהלום גדול

תקלות בטבעת יהלום – האם זה אפשרי

טבעת יהלום היא מסוג המוצרים שהאדם הממוצע לא יכול לחשוב עליהם במושגים של תקלות ובעיות. עם זאת, קורה לא אחת שטבעות יהלום שנרכשו בכסף מלא, הופכות לבעייתיות. אמנם זה קורה לעיתים רחוקות – אבל זה קורה. תקלות בטבעת יהלום יכולות להיות שבר בטבעת, יהלום שנופל, או טבעת שהתעקמה מסיבות שונות. בדרך כלל, הגורם לתקלה איננו דווקא ייצור לקוי, אלא תחזוקה לא נכונה, שימוש לא נכון של הרוכש או טעות אנוש – טבעת שנפלה וניזוקה, או נחשפה לחום קיצוני ששינה את הצורה שלה. ייתכן גם ששינויים פיזיולוגיים אצל מי שעונדת את התכשיט, גרמו לכך שהוא לא מתאים לה יותר. מסתבר, אם כן, שתקלות בטבעת יהלום הן אכן אפשריות, ולמרבה הצער הן גם קורות.

אחריות על טבעת יהלום – האם יש דבר כזה?

התשובה המיידית והפשוטה ביותר לשאלה הזאת הינה שכן – יש אחריות על טבעת אירוסין יהלום, כמו גם על כל טבעת אחרת. האחריות כוללת תיקונים של הטבעת, וגם הדבקה מחדש של היהלומים, אם הם נופלים. מרבית המומחים האמונים על מכירת תכשיטים, נוקבים באחריות לתקופה כזאת או אחרת. אבל האמת היא, שבמקרים רבים האחריות על המוצר היא לכל החיים, וככל שיבוא הרוכש ויבקש שינויים, או יצטרך לבצע הדבקה או תיקון, הוא יקבל בדרך כלל את מבוקשו. עם זאת, האחריות בכל המקרים אינה כוללת אבדן של היהלום. היהלום הוא חלק אינטגראלי מהטבעת, וחייב להיות בידיו של הרוכש. כיון שערכו הכספי גבוה, יש לבטח אותו בחברת ביטוח פרטית, ואין לתבוע את המוכרים בגין אבדן היהלום. באשר לערך התכשיט – במרבית המקרים תכשיטי זהב ויהלומים שומרים על ערכם ואף מוסיפים עלים לאורך שנים רבות – אפילו עשרות שנים. גם תקלה כל שהיא בטבעת, איננה גורעת מהערך הכספי שלה כהוא זה.

אם יש לך עניין ברכישת טבעת אירוסין יהלום יוקרתית, כמו גם תכשיטי יוקרה ואיכות אחרים, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב ויקר להמשך החיים הזוגיים שלך.

יהלומים לנצח? המניפולציה השיווקית כתבה בווינט