מפת העולם

Sep 1st, 2011 | מאת | קטגוריה: חדשות
תגיות: ,

לטובת אלו המחפשים את מפת העולם, אנו מביאים מספר מפות אקטואליות של העולם.

מפת העולם מלווין

מפת העולם כפי שהיא נראית מצילום לויין. נאסא הפיצה את הצילום הזה של כדור הארץ בשנת 2004. גבולות המדינות הוספו למפת העולם הזו.

מפה של העולם

מפת העולם. לחץ להגדלה

 מפת העולם – מפה מדינית של העולם

בארגון האומות המאחדת יש כיום 193 מדינות חברות. המדינה האחרונה להתקבל לא”ם היא דרום סודאן, שהכריזה על עצמאותה בשנה שעברה. עם זאת, ישנן מדינות וטריטורות רבות שאנן חברות באו”ם, כמו הותיקן.. במפה זו אתם יכולים לראות את מדינות העולם. המפה נלקחה מאתר fotpedia ואתם יכולים להשתמש בה על פי רישיון CC BY 2

מפת מדינות העולם

מפה מדינית של העולם. לחץ להגדלה

מפות עתיקות של העולם

מפת העולם המסופוטמי

מפה של העולם המסופוטמי המכונה imago mundi מתוארכת למאות ה-8 עד ה-6 לפנה”ס. מקורה של המפה המפורסמת הזו בדרום עיראק של היום, ממלכת בבל הקדומה.
המפה מתארת את בבל במרכז כאשר סובבות אותה ממלכות שכנות כמו אשור, עילם ועוד. את מרכז המפה עוטף מעגל שנקרא “ים המלח” ומחוץ לו שמונה משולשים, כל אחד מסמל אזור מיתולוגי. הכתובות על המפה לא פוענחו לגמרי אך ככל הנראה מדובר במיתוסים שונים של התרבות הבבלית שקשורים לאזורים גאוגרפים שונים. המפה החקוקה באבן היא למעשה מעין ספר מיתולוגי, למרות שחלק מהמקומות המצויינים בה הם אמיתיים.

The Oldest Known World Map

מפת העולם העתיקה ביותר

 מפת מידבא

מפת מידבא, פסיפס של מפה המתארת את ארץ ישראל והסביבה, בדגש על אתרים דתיים. הקטע המפורסם במפה הוא הקטע המתאר את ירושלים. המפה נמצאת בכנסיית גאורגיוס הקדוש במידבא שבירדן. היא מתוארכת למאה השישית עד השמינית לספירה מפת מידבא היא דוגמה למפה שצויירה לא על פי קנה מידה גאוגרפי אלא על פי קנה מידה רוחני-דתי. זוהי לא מפה שמיועדת לסייע לנווט להתמצא בשטח.

מפת מידבא

מפת מידבא - העולם הנוצרי. לחץ להגדלה

מפת העולם על פי הסינים

מגלי העולם הסינים שרטטו מפות מימי הביניים ועד לעת החדשה, למרות שמצאו גם מפות סיניות מלפני הספירה. מעניין לבחון את מפות העולם הסיניות בהשוואה לנקודת המבט המערבית על העולם. בדוגמה שלפנינו מפה של חלק מהעולם – מערב הודו, ציילון ואפריקה, מאת מגלה העולמות הסיני זג’נג חה מהמאה ה-14. ג’נג חה יצא לשבעה מסעות ברחבי העולם והגיע לאזורים רבים בדרום מזרח אסיה, הודו, אפריקה וחצי האי ערב.

np, vguko xhi

מפה של ג'נג חה

  מפת העולם באגם קליטרופ בדנמרק

מפות לא חייבות להיות דו-מימדיות ומשורטטות על גבי נייר. באזור העיר ויבורג בדנמרק בנה סורן פולסן מפה של העולם מאבנים מסותתות ודשא באגם קליטרופ. מפה עולמית זו היא בגודל של 90 מטר לאורך ו-45 לרוחב. בניית המפה הסתיימה ב-1969. בתמונה ניתן לראות את איטליה.

npv ak vguko csbnre

לחץ להגדלה מפת העולם באגם קליטרופ

השאר תגובה