אושרה לקריאה ראשונה הצעת חוק להעלות את מענק השחרור

Dec 29th, 2011 | מאת | קטגוריה: פוליטיקה
תגיות: ,

מענק לוחם קרבי יעלה ב-107%, מענק תומכי קרב יגדל בשיעור של 172%, מענק שאר חיילי צה”ל יגדל בשיעור של 173% ומענק השירות הלאומי יוגדל ב-63%.

מאת:פורטל משאבי אנוש HRUS

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח”כ חיים כץ (ליכוד) אישרה (יום ב’) לקריאה ראשונה שתי הצעות חוק לרווחתם של חיילים משוחררים.

הצעת החוק של ח”כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו), קובעת כי מענק השחרור ללוחם ששירת 36 חודשים יעלה מ-9,648 ₪ כיום ל-20,000 ש”ח, קרי גידול בשיעור של ב-107% בהדרגה שתחל מחודש ינואר 2012 ותושלם עד 2016.
הצעה שניה נועדה להגדיל משמעותית את מענק השחרור של תומכי לחימה, מ-6,120 ₪ ל-16,668 ₪, המהווה גידול בשיעור של 172%. במסגרת הצעה זו יוגדל מענק השחרור לשאר החיילים מ-4,896 ₪ ל- 13,320 ₪, המהווה גידול בשיעור של 173% והמענק ליוצאי שירות לאומי יגדל מ-2,446 ₪ ל-6,600 ₪, גם כן גידול של 63%.

סא”ל חוסיין חוסייסי, ראש ענף תכנון שכר וגמלאות בצה”ל ועו”ד גל כהן, יועץ משפטי במשרד הביטחון, ביקשו במהלך הדיון לדחות את אישור הצעת החוק בחודשיים: “אנחנו בוחנים כעת את נושא תגמול חיילי צה”ל כולו, ונרצה לשקול את עניין מענק השחרור יחד עם מכלול הנתונים”.

ח”כ כץ הודיע טען מנגד כי הצעת החוק מתואמת ומוסכמת על משרדי הממשלה ולכן אין כל סיבה לדחות את אישור החוק וההצעה לאחר שההצעה נתקבלה.

ח”כ מטלון: “אין חוק ראוי מזה, בוודאי בתקופה בה אנו חוזרים ונתקלים בתופעת ההשתמטות. מענק השחרור לחיילים יוקפץ בלמעלה מפי שניים. כך תדע המדינה שאפשרה לחייל התחלה ראויה בחייו האזרחיים”.

בנוסף, אושרה לקריאה ראשונה הצעת החוק של חברי הכנסת מירי רגב (ליכוד), איתן כבל (עבודה) ואריה ביבי (קדימה), לפיה משוחרר המועסק בעבודה מועדפת כשבמהלכה הוא נקרא לשירות מילואים – יהיה זכאי למענק כספי על אף שלא השלים את ששת החודשים הנדרשים על מנת לקבל את המענק. תקופת העבודה המועדפת תתארך בהתאם לשירות המילואים אליה נקרא העובד.

יו”ר הוועדה, ח”כ כץ סיכם את הדיון באומרו כי: “נושא התגמול ההולם לחיילי צה”ל ולאנשי המילואים עומד בראש מעייניי, ואני גאה על עבודה מזורזת שהביאה לאישור הצעות החוק הראויות האלה”.

באותו נושא -  האם קראת כבר את הראיון עם יו”ר התנועה לצבא מקצועי?

השאר תגובה